Etikos ir drausmės kodeksas
TURINYS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
II. ETIKOS IR DRAUSMĖS KODEKSO TAIKYMAS
III. BENDROSIOS ETIKOS NORMOS
IV. DRAUSMĖS PAŽEIDIMAI
V. SANKCIJOS
VI. BENDROSIOS SANKCIJŲ TAIKYMO TAISYKLĖS
VII. DRAUSMINIAI ORGANAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija (toliau LŠKSF) etikos ir drausmės kodekso paskirtis -nustatyti sportininkų, trenerių ir teisėjų elgesio vertybinius principus, elgesio nuostatas, nustatyti taisykles, kuriomis siekiama, kad LŠKSF organizuojamuose čempionatuose, varžybose būtų laikomasi garbingo varžymosi principų bei užtikrinama tinkama drausmė.
2. LŠKSF etikos ir drausmės kodeksas parengtas vadovaujantis: Tarptautinės šunų kinkinių sporto federacijos (toliau-IFSS) taisyklėmis, LŠKSF įstatais, LŠKSF varžybų ir kitų renginių organizavimo saugumo taisyklėmis. Olimpinės chartijos Etikos kodeksu ir kt.
II. ETIKOS IR DRAUSMĖS KODEKSO TAIKYMAS
3. Etikos ir drausmės kodeksas taikomas ir jo privalo laikytis šie fiziniai ir juridiniai asmenys:
3.1. LŠKSF, administracija, ir kiti darbuotojai
3.2. LŠKSF valdymo organų nariai;
3.3. Nariai, jų darbuotojai, treneriai, sportininkai;
3.4. Kiti sportininkai ir jų atstovai
3.5. Kiti oficialūs asmenys (vet. gydytojai ir kt.)
3.6. Oficialūs varžybų asmenys (teisėjas, sekretorius)
3.7. Oficialūs varžybų asmenys, kurie, ar kurių veiksmai, tiesiogiai arba netiesiogiai susiję su Varžybomis ir/ar Dalyviais.
4. Etikos ir drausmės kodeksas taikomas ir jo privalo laikytis šiuose renginiuose ir/ar varžybose, įskaitant laikotarpį Iki varžybų ir Po varžybų:
4.1. LŠKSF organizuojamose ir/ar vykdomose Varžybose ir/ar Čempionatuose;
4.2. LŠKSF juridinių narių organizuojamose ir/ar vykdomose Varžybose ir/ar Čempionatuose;
4.3. IFSS ir/ar kitų sporto federacijų organizuojamose ir/ar vykdomose Varžybose ir/ar Čempionatuose;
4.4. Kitose šunų kinkinių sporto varžybose;
4.5. Kitų šalių Varžybose ir/ar Čempionatuose;
4.6. Šunų kinkinių sporto treniruotėse, stovyklose, seminaruose, kursuose ir kt.
5. Už tą patį pažeidimą gali būti taikomos sankcijos už Sportininko ir/arba Oficialaus asmens veiksmais padarytus pažeidimus.
III. BENDROSIOS ETIKOS NORMOS
6. LŠKSF bei asmenys, nurodyti Etikos ir drausmės kodekso 3 punkte, atsako už Lietuvos šunų kinkinių sporto reputaciją tiek Lietuvoje, tiek už Lietuvos ribų.
7. Privaloma vengti teisės pažeidimų, darančių žalą tiek šunų kinkinių sportui, tiek pažeidžiančių kitų asmenų teises bei teisėtus interesus.
8. LŠKSF bei asmenys, nurodyti Etikos ir drausmės kodekso 3 punkte, privalo:
8.1. Užtikrinti veiklos atvirumą ir skaidrumą.
8.2. Sprendimus priimti remiantis objektyviais kriterijais.
8.3. Gerbti sutartinius įsipareigojimus.
8.4. Vengti, veiksmų/kalbų, kurie galėtų suteršti šunų kinkinių sportą arba pakenkti šunų kinkinių sporto įvaizdžiui bet kokiame lygmenyje.
8.5. Užtikrinti asmens duomenų ir teisių apsaugą, bei asmens teisę į privatumą ( išskyrus tai, kas yra reikalinga organizacijos funkcionavimui užtikrinti).
8.6. Sportininko treneriai privalo išleisti su rinktinės treneriu sportininką dalyvauti mokomosiose treniruočių stovyklose, tarptautinėse varžybose ir kitose varžybose, jei sportininkas yra kviečiamas į vyksiančias rinktinės renginius ir yra rinktinės sudėtyje.
8.7. Sportininkai ir treneriai laikosi LŠKSF ir Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) patvirtintų antidopingo taisyklių.
IV. DRAUSMĖS PAŽEIDIMAI
9. Drausmės pažeidimas Varžybų metų laikoma LŠKSF įstatų, šių Etikos ir Drausmės kodekso nurodytų pažeidimų, kitų LŠKSF patvirtintų dokumentų, taisyklių, sutarčių ar reikalavimų pažeidimus, oficialių varžybų nuostatų pažeidimai.
10. Nesportiškas ir netinkamas, brutalus elgesys yra draudžiamas. Nesportišku ir netinkamu elgesiu laikomas elgesys Varžybų metu, Renginių metu ar bet kuriuo kitu ir bet kurioje kitoje vietoje:
10.1. Dalyvių elgesys, susijęs su asmens diskriminaciją dėl kilmės, rasės, tautybės, religijos, kalbos, lyties, seksualinės orientacijos ar dėl kitų, su asmeniu susijusių aplinkybių, asmeninių savybių;
10.2. Šunų gerovės kodekso nesilaikymas;
10.3. Šunų dopingo; sportininko dopingo ir/ar psichotropinių, narkotinių medžiagų, jeigu jos nepaskirtos gydymo tikslais, vartojimas;
10.4. Sportininkų, Oficialų Varžybų asmenų ( trenerių, varžybų aptarnaujančio personalo ir kt.)
alkoholinių gėrimų vartojimas ir/ar buvimas apsvaigus nuo alkoholio Renginio, Varžybų vykdymo teritorijoje ir/ar per varžybas, išskyrus atvejus, kai Sportininkas, oficialus Varžybų asmuo yra Renginio Varžybų žiūrovas;
10.5. Neapykantos ir/ar smurto (psichologinio, fizinio) kurstymas, chuliganiški ar agresyvūs veiksmai, necenzūrinių, įžeidžiančių ar grasinančių žodžių ir/ar gestų ir/ar veiksmų naudojimas;
10.6. Bet koks psichologinio smurto panaudojimas;
10.7. Bet koks fizinės prievartos( jėgos) panaudojimas, išskyrus atvejus, kai tokiais veiksmais siekiama užkirsti kelią neteisėtiems veiksmams, apsaugoti save ar kitus asmenis;
10.8. Tiesioginis ar netiesioginis ėmimas, prašymas, reikalavimas, siūlymas, teikimas sutikimas teikti ar sutikimas priimti bet kokios formos atlygį, kuris galėtų būti vertinamas kaip priemonė paveikti Varžybų rezultatus ar eigą ir/ar bet kokie kiti veiksmai, kuriais, pažeidžiant sporto etiką, siekiama paveikti Varžybų rezultatus ar eigą;
10.9. Kito Dalyvio tiesioginis arba netiesioginis kaltinimas šališkumu, ar abejojimas jo sąžiningu viešuose pasisakymuose, nesant tam pakankamai pagrįstų objektyvių įrodymų;
10.10. Kitų Dalyvių įžeidimas viešuose pasisakymuose;
10.11. Nevykdymas LŠKSF, IFSS, kitų sporto federacijų, organų ir/ar administracijos sprendimų ar reikalavimų, jei šie tiesiogiai yra susiję su Dalyviu;
10.12. Nevykdymas, atsisakymas vykdyti LŠKSF įstatų ar kitų dokumentų, oficialiai patvirtintų Varžybų nuostatų. IFSS, kitų tarptautinių sporto organizacijų patvirtintų taisyklių, reglamentų, instrukcijų nuostatas;
10.13. Bet kokie veiksmai, kuriais daroma žala kito Dalyvio įvaizdžiui ar reputacijai;
10.14. rengimasis ar pasikėsinimas atlikti bet kurį iš aukščiau nurodytų veiksmų.
V. SANKCIJOS
11. Drausminės sankcijos gali būti taikomos ir joms paklusti privalo visi juridiniai ir fiziniai asmenys, nurodyti Etikos ir drausmės kodekse 3 punkte. Dalyviams fiziniams ir juridiniams asmenims gali būti taikomos šios sankcijos:
11.1. įspėjimas;
11.2. diskvalifikacija;
11.3. apdovanojimų ( prizų, titulų, premijų ir pan.) atėmimas;
11.4. draudimas dalyvauti tam tikroje ar bet kokioje, su šunų kinkinių sportu susijusiose ,veikloje.
12. Įspėjimas- raštiškas priminimas apie atitinkamų taisyklių esmę, įsipareigojimą jų laikytis, įspėjant apie galimą griežtesnių sankcijų taikymą, tuo atveju, jei būtų padarytas pažeidimas.
13. Diskvalifikacija- draudimas dalyvauti konkrečiose ar visose Varžybose ( licencijos panaikinimas)
14. Apdovanojimų( prizų, titulų, premijų ir pan.) atėmimas.
Dalyvis, kuriam taikoma apdovanojimų( prizų, titulų, premijų ir pan.) atėmimo sankcija, privalo grąžinti visus atitinkame sprendime nurodytus apdovanojimus, įskaitant gautas piniginės lėšas ir daiktus, turinčius simbolinę reikšmę (medalius, prizus, ir pan.) per terminą ir tokiomis sąlygomis, kurias kiekvienu atveju nustato atitinkamas, tokią sankciją skyręs, Drausminis organas.
15. Draudimas dalyvauti tam tikroje arba bet kokioje su šunų kinkinių sportu susijusioje veikloje- draudimas tam tikram fiziniam asmeniui vykdyti tam tikrą ar bet kokią, su šunų kinkinių sportu susijusią veiklą (administracinę, sportinę, techninę ar kokią kitokią), esančią LŠKSF kompetencijos ribose ir veiklos teritorijoje.
16. Atsakomybė už dopingo preparatų vartojimą ir/ar dopingo kontrolės procedūrų pažeidimas:
1) Visi sportininkai privalo laikytis sąžiningo kovos principo.
2) Drausmines sankcijas dėl dopingo preparatų arba dopingo metodų vartojimo ir dopingo kontrolės procedūrų pažeidimų skiria IFSS ( sankcijos taikomos visiems renginiams, nurodytiems 4 punkte).
VI. BENDROSIOS SANKCIJŲ TAIKYMO TAISYKLĖS
17. Pagrindiniai sankcijų taikymo principai.
1) Už drausmės pažeidimus Dalyviams gali būti skiriama bet kuri Etikos ir drausmės kodekse numatyta sankcija, jei Etikos ir drausmės kodeksas atskirai nenumato atsakomybės už konkretų pažeidimą.
2) Sankcijos taikomos nepriklausomai nuo pažeidimą padariusio subjekto kaltės formos (tyčia ar neatsargumo).
3) Už tą patį pažeidimą Dalyvis gali būti baudžiamas tik vieną kartą, tačiau už tą patį pažeidimą gali būti skiriama daugiau nei viena sankcija, taip pat už tą patį pažeidimą gali būti skiriamos sankcijos ir Dalyviui fiziniam asmeniui, ir Dalyviui juridiniam asmeniui.
4) Tuo atveju, jei Drausmės pažeidimu padaromi nuostoliai tretiems asmenims, jie nustatomi ir atlyginami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytą tvarką.
18. Pagrindinės sankcijų taikymo taisyklės.
1) Kiekvienu atveju sankciją parenka ir jos dydį bei mastą nustato Drausminiai organai.
2) Drausminiai organai sankcijos su terminu skyrimo atvejais privalo nustatyti aiškų sankcijos terminą, t.y. nurodyti termino pirmą ir paskutinę dieną.
3) Taikant sankcijas turi būti atsižvelgiama į padaryto pažeidimo pobūdį, kaltės laipsnį bei visas kitas svarbias aplinkybės.
VII. DRAUSMINIAI ORGANAI
19. Drausminiai organai.
20. Drausminiai organai- Prezidentas(ė) ir/ar jo įgaliotas asmuo, etikos ir ginčų komisija, Oficialių varžybų vyr. teisėjas ir jo paskirti teisėjai ir/ar kiti oficialūs asmenys, atitinkamai tarybos nariai, etikos ir drausmės komiteto nariai. Išskirtiniais atvejais drausminį organą sudaro tarybos nariai ir/ar kiti oficialūs asmenys. LŠKSF Drausminiai organai Drausmės pažeidimo bylas nagrinėja posėdžiuose.
1) Posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau nei pusė Drausminio organo narių. LŠKSF vykdomojo, komiteto narių ir/ar oficialių varžybų asmenų.
2) Sprendimai priimami posėdyje paprasta, posėdyje dalyvaujančių narių, balsų dauguma.
21. Drausminiai organai Drausminius pažeidimus sprendžia vadovaudamiesi LŠKSF įstatais, šiuo Etikos ir drausmės kodeksu, IFSS ar kitų tarptautinių federacijų (ICF, WSA,ESDRA) dokumentas, varžybų nuostatais, Lietuvos Respublikos teisės aktais, kitais teisės aktais, susijusiais su šunų kinkiniu sportu . Tais atvejais kai kilusio klausimo nereglamentuoja šis Etikos ir drausmės kodeksas ir/ar kiti šiame straipsnyje nustatyti teisės aktai, Drausminiai organai vadovaujasi paprotinėmis normomis, o jeigu tokių nėra- Drausminiai organai atitinką klausimą sprendžia savo nuožiūra, vadovaudamiesi teisingumo, protingumo ir sąžiningumo kriterijais.
22. Drausminiai organai, nagrinėdami Drausmės pažeidimo bylą ir priimdami sprendimus privalo vadovautis teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principais.
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
II. ETIKOS IR DRAUSMĖS KODEKSO TAIKYMAS
III. BENDROSIOS ETIKOS NORMOS
IV. DRAUSMĖS PAŽEIDIMAI
V. SANKCIJOS
VI. BENDROSIOS SANKCIJŲ TAIKYMO TAISYKLĖS
VII. DRAUSMINIAI ORGANAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija (toliau LŠKSF) etikos ir drausmės kodekso paskirtis -nustatyti sportininkų, trenerių ir teisėjų elgesio vertybinius principus, elgesio nuostatas, nustatyti taisykles, kuriomis siekiama, kad LŠKSF organizuojamuose čempionatuose, varžybose būtų laikomasi garbingo varžymosi principų bei užtikrinama tinkama drausmė.
2. LŠKSF etikos ir drausmės kodeksas parengtas vadovaujantis: Tarptautinės šunų kinkinių sporto federacijos (toliau-IFSS) taisyklėmis, LŠKSF įstatais, LŠKSF varžybų ir kitų renginių organizavimo saugumo taisyklėmis. Olimpinės chartijos Etikos kodeksu ir kt.
II. ETIKOS IR DRAUSMĖS KODEKSO TAIKYMAS
3. Etikos ir drausmės kodeksas taikomas ir jo privalo laikytis šie fiziniai ir juridiniai asmenys:
3.1. LŠKSF, administracija, ir kiti darbuotojai
3.2. LŠKSF valdymo organų nariai;
3.3. Nariai, jų darbuotojai, treneriai, sportininkai;
3.4. Kiti sportininkai ir jų atstovai
3.5. Kiti oficialūs asmenys (vet. gydytojai ir kt.)
3.6. Oficialūs varžybų asmenys (teisėjas, sekretorius)
3.7. Oficialūs varžybų asmenys, kurie, ar kurių veiksmai, tiesiogiai arba netiesiogiai susiję su Varžybomis ir/ar Dalyviais.
4. Etikos ir drausmės kodeksas taikomas ir jo privalo laikytis šiuose renginiuose ir/ar varžybose, įskaitant laikotarpį Iki varžybų ir Po varžybų:
4.1. LŠKSF organizuojamose ir/ar vykdomose Varžybose ir/ar Čempionatuose;
4.2. LŠKSF juridinių narių organizuojamose ir/ar vykdomose Varžybose ir/ar Čempionatuose;
4.3. IFSS ir/ar kitų sporto federacijų organizuojamose ir/ar vykdomose Varžybose ir/ar Čempionatuose;
4.4. Kitose šunų kinkinių sporto varžybose;
4.5. Kitų šalių Varžybose ir/ar Čempionatuose;
4.6. Šunų kinkinių sporto treniruotėse, stovyklose, seminaruose, kursuose ir kt.
5. Už tą patį pažeidimą gali būti taikomos sankcijos už Sportininko ir/arba Oficialaus asmens veiksmais padarytus pažeidimus.
III. BENDROSIOS ETIKOS NORMOS
6. LŠKSF bei asmenys, nurodyti Etikos ir drausmės kodekso 3 punkte, atsako už Lietuvos šunų kinkinių sporto reputaciją tiek Lietuvoje, tiek už Lietuvos ribų.
7. Privaloma vengti teisės pažeidimų, darančių žalą tiek šunų kinkinių sportui, tiek pažeidžiančių kitų asmenų teises bei teisėtus interesus.
8. LŠKSF bei asmenys, nurodyti Etikos ir drausmės kodekso 3 punkte, privalo:
8.1. Užtikrinti veiklos atvirumą ir skaidrumą.
8.2. Sprendimus priimti remiantis objektyviais kriterijais.
8.3. Gerbti sutartinius įsipareigojimus.
8.4. Vengti, veiksmų/kalbų, kurie galėtų suteršti šunų kinkinių sportą arba pakenkti šunų kinkinių sporto įvaizdžiui bet kokiame lygmenyje.
8.5. Užtikrinti asmens duomenų ir teisių apsaugą, bei asmens teisę į privatumą ( išskyrus tai, kas yra reikalinga organizacijos funkcionavimui užtikrinti).
8.6. Sportininko treneriai privalo išleisti su rinktinės treneriu sportininką dalyvauti mokomosiose treniruočių stovyklose, tarptautinėse varžybose ir kitose varžybose, jei sportininkas yra kviečiamas į vyksiančias rinktinės renginius ir yra rinktinės sudėtyje.
8.7. Sportininkai ir treneriai laikosi LŠKSF ir Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) patvirtintų antidopingo taisyklių.
IV. DRAUSMĖS PAŽEIDIMAI
9. Drausmės pažeidimas Varžybų metų laikoma LŠKSF įstatų, šių Etikos ir Drausmės kodekso nurodytų pažeidimų, kitų LŠKSF patvirtintų dokumentų, taisyklių, sutarčių ar reikalavimų pažeidimus, oficialių varžybų nuostatų pažeidimai.
10. Nesportiškas ir netinkamas, brutalus elgesys yra draudžiamas. Nesportišku ir netinkamu elgesiu laikomas elgesys Varžybų metu, Renginių metu ar bet kuriuo kitu ir bet kurioje kitoje vietoje:
10.1. Dalyvių elgesys, susijęs su asmens diskriminaciją dėl kilmės, rasės, tautybės, religijos, kalbos, lyties, seksualinės orientacijos ar dėl kitų, su asmeniu susijusių aplinkybių, asmeninių savybių;
10.2. Šunų gerovės kodekso nesilaikymas;
10.3. Šunų dopingo; sportininko dopingo ir/ar psichotropinių, narkotinių medžiagų, jeigu jos nepaskirtos gydymo tikslais, vartojimas;
10.4. Sportininkų, Oficialų Varžybų asmenų ( trenerių, varžybų aptarnaujančio personalo ir kt.)
alkoholinių gėrimų vartojimas ir/ar buvimas apsvaigus nuo alkoholio Renginio, Varžybų vykdymo teritorijoje ir/ar per varžybas, išskyrus atvejus, kai Sportininkas, oficialus Varžybų asmuo yra Renginio Varžybų žiūrovas;
10.5. Neapykantos ir/ar smurto (psichologinio, fizinio) kurstymas, chuliganiški ar agresyvūs veiksmai, necenzūrinių, įžeidžiančių ar grasinančių žodžių ir/ar gestų ir/ar veiksmų naudojimas;
10.6. Bet koks psichologinio smurto panaudojimas;
10.7. Bet koks fizinės prievartos( jėgos) panaudojimas, išskyrus atvejus, kai tokiais veiksmais siekiama užkirsti kelią neteisėtiems veiksmams, apsaugoti save ar kitus asmenis;
10.8. Tiesioginis ar netiesioginis ėmimas, prašymas, reikalavimas, siūlymas, teikimas sutikimas teikti ar sutikimas priimti bet kokios formos atlygį, kuris galėtų būti vertinamas kaip priemonė paveikti Varžybų rezultatus ar eigą ir/ar bet kokie kiti veiksmai, kuriais, pažeidžiant sporto etiką, siekiama paveikti Varžybų rezultatus ar eigą;
10.9. Kito Dalyvio tiesioginis arba netiesioginis kaltinimas šališkumu, ar abejojimas jo sąžiningu viešuose pasisakymuose, nesant tam pakankamai pagrįstų objektyvių įrodymų;
10.10. Kitų Dalyvių įžeidimas viešuose pasisakymuose;
10.11. Nevykdymas LŠKSF, IFSS, kitų sporto federacijų, organų ir/ar administracijos sprendimų ar reikalavimų, jei šie tiesiogiai yra susiję su Dalyviu;
10.12. Nevykdymas, atsisakymas vykdyti LŠKSF įstatų ar kitų dokumentų, oficialiai patvirtintų Varžybų nuostatų. IFSS, kitų tarptautinių sporto organizacijų patvirtintų taisyklių, reglamentų, instrukcijų nuostatas;
10.13. Bet kokie veiksmai, kuriais daroma žala kito Dalyvio įvaizdžiui ar reputacijai;
10.14. rengimasis ar pasikėsinimas atlikti bet kurį iš aukščiau nurodytų veiksmų.
V. SANKCIJOS
11. Drausminės sankcijos gali būti taikomos ir joms paklusti privalo visi juridiniai ir fiziniai asmenys, nurodyti Etikos ir drausmės kodekse 3 punkte. Dalyviams fiziniams ir juridiniams asmenims gali būti taikomos šios sankcijos:
11.1. įspėjimas;
11.2. diskvalifikacija;
11.3. apdovanojimų ( prizų, titulų, premijų ir pan.) atėmimas;
11.4. draudimas dalyvauti tam tikroje ar bet kokioje, su šunų kinkinių sportu susijusiose ,veikloje.
12. Įspėjimas- raštiškas priminimas apie atitinkamų taisyklių esmę, įsipareigojimą jų laikytis, įspėjant apie galimą griežtesnių sankcijų taikymą, tuo atveju, jei būtų padarytas pažeidimas.
13. Diskvalifikacija- draudimas dalyvauti konkrečiose ar visose Varžybose ( licencijos panaikinimas)
14. Apdovanojimų( prizų, titulų, premijų ir pan.) atėmimas.
Dalyvis, kuriam taikoma apdovanojimų( prizų, titulų, premijų ir pan.) atėmimo sankcija, privalo grąžinti visus atitinkame sprendime nurodytus apdovanojimus, įskaitant gautas piniginės lėšas ir daiktus, turinčius simbolinę reikšmę (medalius, prizus, ir pan.) per terminą ir tokiomis sąlygomis, kurias kiekvienu atveju nustato atitinkamas, tokią sankciją skyręs, Drausminis organas.
15. Draudimas dalyvauti tam tikroje arba bet kokioje su šunų kinkinių sportu susijusioje veikloje- draudimas tam tikram fiziniam asmeniui vykdyti tam tikrą ar bet kokią, su šunų kinkinių sportu susijusią veiklą (administracinę, sportinę, techninę ar kokią kitokią), esančią LŠKSF kompetencijos ribose ir veiklos teritorijoje.
16. Atsakomybė už dopingo preparatų vartojimą ir/ar dopingo kontrolės procedūrų pažeidimas:
1) Visi sportininkai privalo laikytis sąžiningo kovos principo.
2) Drausmines sankcijas dėl dopingo preparatų arba dopingo metodų vartojimo ir dopingo kontrolės procedūrų pažeidimų skiria IFSS ( sankcijos taikomos visiems renginiams, nurodytiems 4 punkte).
VI. BENDROSIOS SANKCIJŲ TAIKYMO TAISYKLĖS
17. Pagrindiniai sankcijų taikymo principai.
1) Už drausmės pažeidimus Dalyviams gali būti skiriama bet kuri Etikos ir drausmės kodekse numatyta sankcija, jei Etikos ir drausmės kodeksas atskirai nenumato atsakomybės už konkretų pažeidimą.
2) Sankcijos taikomos nepriklausomai nuo pažeidimą padariusio subjekto kaltės formos (tyčia ar neatsargumo).
3) Už tą patį pažeidimą Dalyvis gali būti baudžiamas tik vieną kartą, tačiau už tą patį pažeidimą gali būti skiriama daugiau nei viena sankcija, taip pat už tą patį pažeidimą gali būti skiriamos sankcijos ir Dalyviui fiziniam asmeniui, ir Dalyviui juridiniam asmeniui.
4) Tuo atveju, jei Drausmės pažeidimu padaromi nuostoliai tretiems asmenims, jie nustatomi ir atlyginami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytą tvarką.
18. Pagrindinės sankcijų taikymo taisyklės.
1) Kiekvienu atveju sankciją parenka ir jos dydį bei mastą nustato Drausminiai organai.
2) Drausminiai organai sankcijos su terminu skyrimo atvejais privalo nustatyti aiškų sankcijos terminą, t.y. nurodyti termino pirmą ir paskutinę dieną.
3) Taikant sankcijas turi būti atsižvelgiama į padaryto pažeidimo pobūdį, kaltės laipsnį bei visas kitas svarbias aplinkybės.
VII. DRAUSMINIAI ORGANAI
19. Drausminiai organai.
20. Drausminiai organai- Prezidentas(ė) ir/ar jo įgaliotas asmuo, etikos ir ginčų komisija, Oficialių varžybų vyr. teisėjas ir jo paskirti teisėjai ir/ar kiti oficialūs asmenys, atitinkamai tarybos nariai, etikos ir drausmės komiteto nariai. Išskirtiniais atvejais drausminį organą sudaro tarybos nariai ir/ar kiti oficialūs asmenys. LŠKSF Drausminiai organai Drausmės pažeidimo bylas nagrinėja posėdžiuose.
1) Posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau nei pusė Drausminio organo narių. LŠKSF vykdomojo, komiteto narių ir/ar oficialių varžybų asmenų.
2) Sprendimai priimami posėdyje paprasta, posėdyje dalyvaujančių narių, balsų dauguma.
21. Drausminiai organai Drausminius pažeidimus sprendžia vadovaudamiesi LŠKSF įstatais, šiuo Etikos ir drausmės kodeksu, IFSS ar kitų tarptautinių federacijų (ICF, WSA,ESDRA) dokumentas, varžybų nuostatais, Lietuvos Respublikos teisės aktais, kitais teisės aktais, susijusiais su šunų kinkiniu sportu . Tais atvejais kai kilusio klausimo nereglamentuoja šis Etikos ir drausmės kodeksas ir/ar kiti šiame straipsnyje nustatyti teisės aktai, Drausminiai organai vadovaujasi paprotinėmis normomis, o jeigu tokių nėra- Drausminiai organai atitinką klausimą sprendžia savo nuožiūra, vadovaudamiesi teisingumo, protingumo ir sąžiningumo kriterijais.
22. Drausminiai organai, nagrinėdami Drausmės pažeidimo bylą ir priimdami sprendimus privalo vadovautis teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principais.